سوالات متداول

آرگو سامانه خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال و طلا با ارائه کیف پول اختصاصی به کاربر است. هر کاربر پس از افتتاح حساب می‌تواند سفارشات خود را جهت خرید و فروش طلا و ارزهای بیت کوین، اتریوم، تتر در سایت آرگو ثبت نماید. سقف خرید و فروش طلا در روز 100 گرم و سقف خرید و فروش ارزهای دیجیتال به میزان دلخواه است.

یک ارز دیجیتالی که به صورت الکترونیکی تولید، ذخیره و منتقل می‌شود. تراکنش‌های بیت‌کوین(Bitcoin) در زنجیره‌ متصل اطلاعاتی به نام بلاک‌چین یا زنجیره‌بلوک نگهداری شده و تراکنش‌های شبکه در هر بلوک توسط ماینر‌ها(دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتالی) لیست می‌شود. مهم‌ترین نکته درباره بیت‌کوین محدودیت 21 میلیون واحدی این رمزارز است. یعنی بعد از استخراج 21 میلیون سکه، دیگر امکان استخراج بیت‌کوین وجود نداشته و به پایان می‌رسد. رمزارز بیت‌کوین در بستر اینترنت به کمک رایانه‌های پیشرفته و با قدرت پردازش بسیار بالا استخراج می‌شود. ویژگی‌های بیت کوین مشابه ارزهای فیزیکی است اما آنی و بدون مرز میان افراد قابل انتقال است.

هر کاربر برای افتتاح حساب در سایت آرگو، باید عملیات احراز هویت و تأیید حساب را انجام دهد. کاربران می‌توانند پس از افتتاح حساب با استفاده از درگاه بانکی اقدام به شارژ حساب ریالی خود نمایند. پس از شارژ حساب، بلافاصله می توانند درخواست خرید طلا (تا سقف 100 گرم در روز) یا ارز دیجیتال مورد نیاز خود را با حجم دلخواه در سایت ثبت نمایند. پس از تکمیل خرید، کیف پول مربوط به طلا یا ارز دیجیتال خریداری شده به صورت خودکار شارژ خواهد شد.

آرگو در حال حاضر امکان تبدیل ریال به بیت کوین، اتریوم ،تتر و بالعکس را فراهم نموده است.

آرگو هیچ کارمزدی برای خرید یا فروش طلا و ارز دیجیتال دریافت نمی کند. شما فقط در هنگام شارژ حساب خود 1% و تا سقف 7 هزار تومان کارمزد پرداخت می کنید.

کار با آرگو آسان است. ابتدا با استفاده از شماره موبایل یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از احراز هویت، می‌توانید مبلغ ریال را به کیف پول شخصی‌تان واریز نموده و اقدام به خرید و فروش آنلاین طلا و یا ارزهای دیجیتالی نمایید.

احراز هویت مشتریان به سبب جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی و بر اساس قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا الزامی است. موارد محدودی در این زمینه برای شروع به کار با سایت آرگو در نظر گرفته شده است.

آرگو همگام با مقررات داخلی و بین‌المللی، ملزم به احراز هویت کاربران جهت ارائه خدمات خرید و فروش طلا و ارزهای دیجیتال است. آرگو متعهد است که اطلاعات کاربران را به منظور حفظ امنیت سرمایه کاربران، به صورت محرمانه دریافت کرده و حفاظت نماید.

ابتدا بر روی اضافه کردن کارت کلیک کرده و سپس شماره کارت خود را ثبت کنید.

کاربر تنها از کارت‌های ثبت شده در حساب کاربری خود در آرگو امکان واریز وجه دارد و در غیر این صورت مبلغ واریزی به حساب کاربر بازگردانده می‌شود.

ارزهای دیجیتالی خریداری شده با بالاترین سطح استاندارد امنیت در کیف پول فیزیکی و امن آرگو محافظت می‌شود.

سفارش خرید شما در لحظه و آنی از صرافی‌های آنلاین معتبر خریداری و در کیف پول آرگو ذخیره و نگهداری می‌شود.

طلای خریداری شده با نظارت و کنترل دقیق در صندوق بانک نگهداری می‌شود.

بلی. اگر میزان طلای خریداری شده بیش از 30 گرم باشد، کاربر می‌تواند به هر میزان درخواستی طلای خود را بصورت فیزیکی دریافت کند.

پس از خرید طلا توسط کاربر، میزان طلای خریدار شده بصورت آنی در کیف پول طلای کاربر قابل مشاهده است.

بلی. اگر میزان طلای شما بیش از 30 گرم باشد، می‌توانید درخواست دریافت طلا را در آرگو ثبت کنید.