کدام ارز دیجیتال بیشترین سود را دارد؟

اگر قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، قطعا این سوال را از خود پرسیده‌اید که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کدام است؟ بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل یا ارزی دیگر؟ سود کدام یک از روش‌های کسب بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال بهتر است؟ استخراج یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال؟ ارزهای دیجیتال را برای نگهداری بلندمدت خریداری کنیم یا نگاه کوتاه‌مدت داشته باشیم؟ پیش از آنکه به میزان سود حاصل از خرید بیت کوین، اتریوم یا دیگر ارزهای دیجیتال فکر کنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه روشی را برای کسب درآمد از ارز دیجیتال انتخاب می‌کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی‌های آنلاین
اولین و بهترین روشی که برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به شما پیشنهاد می‌کنیم، ثبت نام در یکی از صرافی‌های معتبر آنلاین و اقدام به خرید ارز دیجیتال موردنظر از طریق آنها است. خوشبختانه با توجه به محبوبیت روزافزون ارزهای دیجیتال در میان افراد، به تعداد صرافی‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، روز به روز اضافه می‌شود. بهترین راه انتخاب یک صرافی مطمئن، اطلاع از اعتبار آن نزد سایر افراد و همچنین وجود نماد الکترونیکی در سایت صرافی است. خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی‌های معتبر، نگرانی شما را بابت مورد اعتماد بودن یا نبودن خریدار و فروشنده از بین برده و از طرف دیگر امکان تبدیل بیت کوین به سایر ارزها و بالعکس را هم در اختیارتان قرار می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک صرافی معتبر پیدا کرده در مورد آن تحقیق  و در صورت تایید آن ثبت نام را انجام دهید و سپس مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.

چرا صرافی آنلاین خارجی را برای خرید ارز دیجیتال انتخاب نکنیم؟
پیشنهاد ما استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است و دلیل این توصیه هم این است که متاسفانه به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، شرایط ثبت نام و استفاده از خدمات صرافی‌های خارجی، دشوار است. نکته مهم دیگر این است که احراز هویت افرادی که در ایران زندگی می‌کنند، با مشکلات بسیاری همراه بوده است و یا حتی قابل انجام نیست و در نتیجه حساب ایجاد شده از امنیت کافی و لازم، برخوردار نخواهد بود. در نتیجه به دلیل اینکه حساب مورد تایید صرافی قرار نگرفته است، نمی‌توان از تمام خدمات صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی استفاده کرد. از سوی دیگر، هیچ‌ کدام از صرافی‌های خارجی، از ارز فیات ریال پشتیبانی نمی‌کنند. در نتیجه شما قادر به خرید بیت کوین با ریال و همچنین فروش بیت کوین و تبدیل آن به ریال نخواهید بود. هر چند می‌توانید با جستجو صرافی آنلاین خارجی را انتخاب و ارز دیجیتال خریداری شده در صرافی ایرانی را به آن صرافی منتقل کنید اما ریسک هایی که پیش از این به آنها اشاره کردیم را باید در نظر داشته باشید.

استخراج ارز دیجیتال
استخراج یا ماینینگ یکی دیگر از روش‌های کسب ارز دیجیتال است. در میان انواع رمزارزها، بیت کوین همیشه یکی از بهترین ارزها برای استخراج بوده ‌است. اما از زمانی که هاوینگ ۲۰۲۰ برگزار شده و پاداش استخراج به ۶٫۲۵ کاهش یافته ‌است، و حتی این رویداد قیمت بیت کوین را هم تحت تاثیر قرار داده است، ابهامات را در مورد اینکه آیا استخراج هنوز هم به صرفه هست یا نه، ایجاد کرده است. گرچه واردات دستگاه استخراج توسط دولت ایران قانونی اعلام شده‌است، اما با توجه به افزایش تعرفه برق و سختی فرایند استخراج و عمر مفید ۳ ساله دستگاه‌ها، ابهامات زیادی در خصوص سودآوری این روش وجود دارد.

کدام ارز دیجیتال سود بیشتری دارد؟
شاید به سادگی نتوان پاسخ این پرسش را بیان کرد اما برای آنکه یکی از ارزهای دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده و از درستی انتخاب خود اطمینان حاصل کنید، بهتر است که به پارامترهایی مانند نوسانات اخیر قیمت ارز، حجم بازار سرمایه، مقبولیت ارز دیجیتال، میزان کاربرد ارز، سابقه توسعه‌دهندگان ارز، میزان به روز رسانی توجه داشته باشید. صرف نظر از اینکه کدام یک از روش‌های گفته شده را برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال انتخاب کرده‌اید، باید مواردی که به آنها اشاره داشتیم را بررسی کرده و اطلاعات جامع و کافی درباره آنها به دست آورید. پس از بررسی عوامل کلیدی در ارزش و سود ارز دیجیتال، باید با اصول تحلیل تکنیکال به عنوان روشی برای پیش بینی قیمت در بازار ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید. بنابراین اگر با بازار ارزهای دیجیتال آشنایی نداشته و تا کنون هیچ گونه مطالعه تخصصی در آن نداشته‌اید، بهتر است که ابتدا در طرح‌های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال مشارکت کنید.

بر اساس تحقیقاتی که تا به امروز در حوزه بازدهی بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ انجام شده‌است، ارزهای بیت کوین و اتریوم برای سرمایه‌گذاری و دریافت بازدهی مناسب هستند. بر اساس تحلیل‌ها و بررسی‌های انجام شده، این ارزها روند صعودی داشته و از زمان شروع فعالیت خود، حجم خوبی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. همان‌طور که می‌دانید، تعداد زیادی از ارزها جدید هستند که همگی با هدف اصلاح مشکلات و نواقص بازار ارزهای دیجیتال طراحی و ایجاد شده‌اند. با این وجود پیشنهاد می‌کنیم که برای سرمایه‌گذاری، تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید و ارزهای دیگری مانند ایاس، بایننس، ریپل و ترون را زیر نظر داشته باشید. به عبارت دیگر، بهتر است که سرمایه خود را در چندین ارز پخش کرده و با خرید و فروش مداوم و در زمان درست، سرمایه اولیه خود را چند برابر کنید. انجام این کار بخصوص به افرادی توصیه می‌شود که آشنایی زیادی با این بازارها ندارند زیرا در صورت ضرر در یک ارز، قطعا تمام سرمایه خود را از دست نخواهند داد.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *