استراتژی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

افراد تازه کار همیشه این سوال را در ذهن دارند که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بهتر است کوتاه مدت باشد یا بلند مدت؟ کدام استراتژی بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است؟ بهترین استراتژی سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت در بازار ارز دیجیتال را در ادامه مورد بحث قرار خواهیم داد تا در نهایت بتوانید بهترین هدف‌گذاری را بتوانید متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

سرمایه گذاری بلندمدت در ارزهای دیجیتال
سرمایه گذاری بلند مدت یکی از روش های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که بسیاری از افراد به این روش سرمایه گذاری می‌کنند. در این روش مدت زمان حداقلی برای سوددهی چیزی حدود ۶ ماه تا یک سال است. بسیاری از افراد زمانی بیش تر از ۵ سال برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را انتخاب می‌کنند. این موضوع کاملا به شما بستگی دارد که به چه دلیل می‌خواهید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید. در صورتی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارید بهتر است هدف و دلیل خود برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را روشن کنید و به این سوالات پاسخ دهید که آیا پس از مدتی از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال قصد فروش آن را دارید؟ آیا تمام سرمایه خود را به صورت یک جا می‌فروشید و یا این کار را به صورت متناوب انجام می‌دهید؟ در چه صورتی در بلند مدت ارزهای دیجیتال خود را می‌فروشید؟ به عنوان مثال اگر قانون جدیدی به وجود آید که بر سرمایه‌ی شما تاثیر بگذارد نسبت به این عمل اقدام می‌کنید. درصورتی که نسبت به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال واقف شده‌اید، باید چگونگی و روش سرمایه گذاری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را شناسایی کنید. در صورتی که نسبت به چگونگی سرمایه گذاری اطلاعاتی ندارید، سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد و بهتر است طرح های مشارکت در سرمایه گذاری را انتخاب کنید زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا دیگر نیازی به بررسی متعدد بازار ارزهای دیجیتال نداشته باشید. این موضوع را نباید فراموش کرد که آینده سرمایه گذاری بلندمدت در ارزهای دیجیتال سودآورتر است.

سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال
سرمایه گذاری کوتاه مدت همان طور که از اسم آن نیز پیدا است به آن دسته از سرمایه گذاری هایی گفته می‌شود که بازگشت سود و موفقیت را برای شما سریع‌تر می‌کند. به طور کل مدت زمان سرمایه گذاری کوتاه مدت از چند ثانیه تا یک ماه است. سرمایه گذاری کوتاه مدت نیاز به دانش کافی در تحلیل بازار ارز دیجیتال دارد. هر سرمایه گذاری برای هدفگذاری کوتاه مدت باید به این پرسش‌ها پاسخ دهد که آیا سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال برای او اثر گذار و کارآمد است؟ چه انتظاراتی از سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال دارید؟ به چه میزان ریسک و ضرر پذیر هستید؟ آیا می توانید تحلیل های تکنیکال از بازار ارز دیجیتال داشته باشید؟ آیا سرمایه گذاری کوتاه مدت در زمینه ارزهای دیجیتال برای شما سودآورتر از سرمایه گذاری بلند مدت است؟ باید ارز و زمینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را بخوبی بدانید و نسبت به سرمایه گذاری در زمان مناسب اقدام کنید. با وجود این که از بیت کوین و اتریوم نیز برای سرمایه گذاری کوتاه مدت در بازر ارز دیجیتال می‌توان استفاده کرد اما این نکته را نباید فراموش کرد که ارزهای دیجیتال جدید نیز برای این موضوع وجود دارند که می‌توانید در کمترین زمان از آنها سود زیادی کسب کنید. سرمایه‌گذران بسیار زیادی در ارزهای دیجیتال جدید مانند استلار، نئو و چین‌لینک توانستند سود بسیار زیادی را کسب کنند. مهم ترین ویژگی سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال این است که می توانید به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی با نوسان‌گیری از سرمایه گذاری خود سود دریافت کنید. با این وجود این نکته را نباید فراموش کرد که سرمایه گذاری کوتاه مدت در زمینه ارز دیجیتال مشکلات خاص خود را نیز دارد. به عنوان مثال سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال نیازمند آگاهی از تحلیل‌های تکنیکال بازار است. از طرفی قیمت ارز دیجیتال در این روش سرمایه گذاری بسیار سریع تغییر کرده و همین موضوع می‌تواند درصد شکست و ضرر مالی شما را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد. از طرفی عدم شناخت اصولی و کاربردی و اساسی درباره بازار ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود. انتخاب روش صحیح و مناسب برای سرمایه گذاری کمی سخت است اما موضوعی که اهمیت دارد این است که اهداف خود برای سرمایه گذاری را مشخص کنید.

کدام استراتژی را برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال انتخاب کنیم؟
به طور کل اگر تمایل به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارید، پیشنهاد ما انتخاب روش بلند مدت و یا مشارکت در طرح‌های سرمایه گذاری است. از طرفی این موضوع را نباید فراموش کرد که در دنیای  اقتصاد مجازی نمی‌توان با اطمینان پیش بینی کرد و باید خود را  برای شکست و ضرر همیشه آماده کنید. بسیاری از سرمایه گذاران و اقتصاددانان در بازار ارز دیجیتال بر این باورند که باید پولی را در این زمینه سرمایه گذاری کنید که ترسی برای از دست دادن آن نداشته باشید. آرگو به عنوان بستر معاملاتی آنلاین ارزهای دیجیتال خدمات متنوعی را در بازار ارزهای دیجیتال به کاربران ارائه می‌دهد. پیشنهاد ما برای شروع سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال، بررسی و انتخاب طرح مشارکت در سرمایه گذاری متناسب با میزان ریسک و بازدهی مورد انتظار شماست.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *