آنچه باید درباره سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بدانید

سرمایه‌گذاران با توجه به نوسانات ارزهای دیجیتال علاقه زیادی برای ورود به این حوزه نشان می‌دهند. هرچند تحلیلگران درباره ذات بی‌ثبات، پرنوسان و غیرقابل‌پیش‌یبنی ارزهای دیجیتال نکات مختلفی را اعلام کرده‌اند، اما باید گفت که در حال حاضر، این نوع از سرمایه در سبد سرمایه‌گذران جای خود را باز کرده است. هر سرمایه‌گذاری، اگر بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری هم نکرده باشد، اخبار آن را بررسی می‌کند. اگر قصد دارید در ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است قبل از هر کاری، تحقیقات و بررسی کافی درباره بازار ارزهای دیجیتال را انجام دهید.

با توجه به پتانسیل ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین، شاید سرمایه‌‌گذاری در بیت کوین با مبلغ کم ضرر نداشته باشد. بودجه‌ای که اگر تمام آن‌ هم تبدیل به ضرر شد، تاثیری در زندگی و آینده ما نداشته باشد. اما اگر قصد سرمایه‌گذاری مبالغ بالا در بیت کوین را دارید، حتما تمام جوانب احتیاط از انتخاب صرافی آنلاین ایمن و کیف پول اختصاصی تا کسب زمان مناسب خرید با تحلیل تکنیکال را در نظر داشته باشید.

سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در ارز دیجیتال
سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در بازار و تجارت، به نوعی از سرمایه‌گذاری گفته می‌شود که در بازه زمانی کمتر از ۱۲ ماه انجام شود. یک سال در بازار مالی ممکن است اتفاقات مختلفی رخ دهد اما در همین بازه زمانی بازار ارزهای دیجیتال شاهد نوسانات بیشتری خواهد بود. ژانویه ۲۰۱۷ که قیمت یک بیت کوین ۹۹۸ دلار بود، در پایان سال به حدود ۲۰ هزار دلار رسید و پس از ممنوعیت معاملات بیت کوین در چین، قیمت آن تا ۵۹۲۰ دلار کاهش یافت. سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در بیت‌کوین یعنی خرید بیت‌کوین در لحظه‌ای که قیمت به پایین‌ترین سطح خود برسد و با توجه به استراتژی سرمایه‌گذاری، فروش در زمانی که به اندازه مدنظرتان افزایش یافته باشد.

وقتی قیمت به اندازه کافی افزایش یافت، بیت کوین خود را می‌فروشید و سود آن را برداشت می‌کنید. شما می‌توانید از آن پول برای خرید بیت‌کوین‌های بیشتر یا برخی دیگر از ارزهای دیجیتال مانند اتریوم یا تتر نیز استفاده کنید تا آنها را در زمان مناسب بفروشید. با توجه به بی‌ثباتی بازار، انجام معاملات بیت کوین می‌تواند یک فعالیت بسیار سودآور باشد. در واقع تغییرات قیمت این ارزها سریع و قابل توجه است اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که بازار همیشه صعودی و در حال افزایش قیمت و سودآور نیست. باید اطلاعات خود را در مورد بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهید. اخبار و مقالات مربوط به این حوزه و تحولات مالی جهان را همیشه دنبال کنید و در نهایت باید بتوانید پیش‌بینی کنید که این اخبار چه تاثیری بر قیمت‌ها خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری بلندمدت در ارز دیجیتال
سرمایه‌گذاری بلند مدت در بیت‌کوین می‌تواند تا اندازه‌ای شبیه و همچنین متفاوت با سرمایه‌گذاری کوتاه مدت باشد. هر زمان شما بیش از یک سال بیت‌کوین، اتریوم یا تتر را نگه داشته و سپس اقدام به فروش کنید، بعنوان یک سرمایه‌گذار بلندمدت در نظر گرفته خواهید شد. با این وجود در سرمایه‌گذاری بلندمدت هم باید اخبار را دنبال کنید. زمانی که هدف شما سرمایه‌گذاری بلندمدت است یعنی می‌خواهید در بلندمدت اقدام به فروش ارز دیجیتال کنید، شاید چند سال بعد. بنابراین در سرمایه گذاری بلند مدت دیگر نیازی به بررسی هر لحظه نمودارها و قیمت‌ها نیست.

خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی
ساده‌ترین راه برای خرید ارز دیجیتال مراجعه به صرافی‌های معتبر و آنلاین است. پس پیش از هر چیز درباره آنها تحقیق کنید و از اعتبار و امنیت صرافی اطمینان حاصل کنید. پس از خرید ارز دیجیتال می‌توانید آن را به کیف پول خود انتقال داده و هرگاه قصد انجام مبادلات را داشتید، آنها را به صرافی جهت انجام مبادلات منتقل نمایید. آرگو بستر آنلاین معاملاتی امنی را برای خرید و فروش طلا و ارزهای دیجیتال بیت‌کوین، اتریوم و تتر فراهم کرده است. سرمایه‌گذاران می‌توانند در هر زمان و بدون پرداخت کارمزد از خدمات آرگو برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنند. سرمایه‌گذاری در آرگو می‌تواند با هر بودجه‌ای بیش از ۱۲۰هزار تومان انجام شود.

با توجه به تنوع ارزهای دیجیتال و رشد فناوری بلاکچین روز به روز شاهد تمایل بیش از پیش سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و بویژه خرید بیت کوین و اتریوم هستیم. هر چند نوسانات این بازار نسبت به سایر بازارها بیشتر است اما باید با آگاهی کامل به این بازار ورود پیدا کرد در غیر این صورت ممکن است شانس خود را برای سود بیشتر از دست داده و حتی تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *