چگونه قیمت طلا را پیش‌بینی کنیم؟

پیش‌بینی قیمت طلا دانشی است که افراد بسیاری در جستجوی آن هستند. اگر بتوانید تحلیل درستی از قیمت آتی طلا داشته باشید، با دقت بیشتری در بازار طلا سرمایه‌گذاری خواهید کرد تا سود خوبی کسب کنید.

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس با اشاره به بحران کرونا و ارائه بسته‌های مالی توسط دولت‌ها چشم‌انداز ۱۲ ماهه خود در مورد قیمت جهانی طلا را افزایش دادند. استراتژیست‌های این بانک اعلام کردند در حال حاضر که دولت‌ها با افزایش سطح بدهی خود ارزش ارزهای خود را پایین می‌آورند و نرخ بهره را در پایین‌ترین سطح تاریخ نگاه داشته‌اند، طلا به آخرین پناهگاه سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. گلدمن ساکس پیش‌بینی ۱۲ ماهه خود برای قیمت هر اونس طلا را به ۲,۳۰۰ دلار افزایش داد، در حالی که قبلاً پیش‌بینی می‌کرد قیمت طلا تا سال آینده به ۲,۰۰۰ دلار برسد. این بانک پیش‌بینی کرد نرخ بهره آمریکا باز هم کاهش یابد که این باعث تقویت بیش از پیش قیمت طلا خواهد شد.

هر چند پیش‌بینی قیمت در هر بازاری نیاز به دانش و تخصص دارد و تحلیلگران با استفاده از اطلاعات، نمودارها و داده‌های اقتصادی تحلیل تکنیکال خود را انجام داده و قیمت‌های آتی را پیش‌بینی می‌کنند اما شما هم می‌توانید با کسب اطلاعاتی بطور تقریبی آینده طلا را پیش‌بینی کنید.

۱- پیگیری اخبار سیاسی و اقتصادی
مطالعه اخبار بویژه سیاست‌ها و تنش‌ها می‌تواند چشم‌انداز خوبی از روند قیمتی طلا به شما ارائه دهد. انتخاب یک رئیس جمهور، جنگ در منطقه یا تنش میان برخی کشورها می‌تواند اثرات افزایشی یا کاهشی بر قیمت طلا داشته باشد. آگاهی از رویدادهای مهم اقتصادی جهان مانند گزارش ماهانه وضعیت اقتصادی ایالات متحده آمریکا، روند تغییرات قیمت نفت و مواردی از این دست همواره تاثیر مشخصی بر قیمت طلا دارد.

۲- مطالعه تحلیل متخصصان و بانک‌ها
شما می‌توانید با جستجو در اینترنت به منابعی دست پیدا کنید که توسط بانک‌ها و متخصصان تحت عنوان تحلیل تکنیکال طلا منتشر می‌شود. بررسی این تحلیل‌ها اطلاعات خوبی برای پیش‌بینی قیمت طلا به شما ارائه می‌دهد.

۳-بررسی لحظه‌ای و آنلاین قیمت طلا
مشاهده آنلاین تغییرات قیمت طلا به شما اجازه تحلیل و درک علت تغییر لحظه‌ای قیمت طلا را می‌دهد تا بتوانید روند آتی آن را پیش بینی کنید.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *