چگونه در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کار پرریسک اما سودآوری است. عوامل موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری بلندمدت در این بخش را سخت کرده است اما بهتر است پس از بررسی بازار و حجم معاملات از یک سو و آشنایی با تحلیل تکنیکال ابتدا سرمایه‌گذاری کوتاه مدت را تجربه کنید و سود خوبی را کسب کنید.

بهترین راه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خرید و فروش حاصل از نوسان‌گیری است. علاوه بر این، ارزهای دیجیتال برای تاجران نیز ابزاری مفید جهت انتقال پول محسوب می‌شود. بازار‌ ارزهای دیجیتال یک بازار دو‌سویه است و می‌توان در این بازارها معاملات معکوس نیز انجام داد. بنابراین اگر مهارت‌ تحلیل تکنیکال و قدرت پیش‌بینی ترندهای صعودی و نزولی را دارید، نه ‌تنها از بازار صعودی بلکه از بازار نزولی هم می‌توانید سود زیادی به دست آورید.

ورود به بازار ارزهای دیجیتال
برای ورود به این بازارها کافیست در یکی از بسترهای معاملاتی مانند آرگو ثبت‌نام کنید. حساب خود را شارژ و ارز دیجیتال خود را تهیه کنید تا به کیف پول دیجیتالی شما منتقل شود. اگر آشنا به تحلیل تکنیکال باشید می‌توانید با معامله روزانه سود قابل قبولی به دست آورید. تحلیل تکنیکال برای معاملات روزانه بسیار کاربردی است، اما آگاهی از تحلیل بنیادی و عوامل موثر در قیمت ارزهای دیجیتال می‌تواند در تصمیمات معاملاتی شما تاثیر مثبت داشته باشد. برای معامله در بازار ارزهای دیجیتال باید به دو بخش توجه داشته باشید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ارزش بازار
ارزش بازار نشانگر میزان پولی است که در بازار آن ارز جریان دارد. تریدر بهتر است تنها وارد بازار ارز دیجیتالی شود که حداقل ۷۰ درصد از آن استخراج شده‌ باشد. اگر تعداد کمی از یک ارز دیجیتال استخراج شده باشد ممکن است هر رخدادی مانند ورود ارزهای دیجیتالی جدید و یا استخراج بیشتر ارز موجب کاهش ارزش آن ارز شود. نکته حائز اهمیت برای معاملات تحلیل وضعیت بنیادی یا تکنیکال است.

حجم معاملات بازار
حجم معاملات در هر بازاری نشانه تحرکات قدرتمند یا ضعیف قیمتی هر ارز دیجیتال است. زمانی که یک ارز دیجیتال با قیمت بالا و حجم کم در حال معامله است یعنی این قیمت پایداری کافی را ندارد. ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که در میان تریدرها محبوبیت و حجم معاملاتی بالایی در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. پشنهاد ما به شما این است که ابتدا به بازار آن دسته از ارز‌های دیجیتالی ورود پیدا کنید که حداقل ۱۰ میلیون دلار در روز ارزش معاملاتی دارند.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *