چگونه در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنیم؟

طلا برای هر فردی می‌تواند یک پشتوانه قوی اقتصادی و پولی به حساب آید زیرا این فلز گرانبها از بین رفتنی نیست و هیچ آسیبی در بلندمدت نخواهد دید. بنابراین هر فردی بهتر است بخشی از پس‌انداز خود را به طلا تبدیل و آن را در جایی امن نگهداری کند. طلا همواره ارزش ذاتی خود را حفظ می‌کند. شاید بتوان طلا را تنها دارایی خوبی دانست که حتی تورم روی آن تاثیر منفی ندارد و می‌توان به سرعت آن را به پول نقد تبدیل کرد.

چرا طلا بخریم؟
سیر صعودی قیمت طلا در ۴۰ سال گذشته گواه دیگری بر ارزش سرمایه‌گذاری بر روی این فلز است. بحران‌ها بصورت مقطعی بر روی قیمت طلا اثرگذار هستند اما تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با توجه به اوضاع اقتصادی دنیا و شرایط کنونی، قیمت طلا در بلندمدت سیر صعودی خواهد داشت. طلا، نفت، پلاتین، آهن و نقره از جمله کالاهای استراتژیک در دنیا به شمار می‌آیند. فرض کنید قیمت نفت از ۵۰ دلار به ۶۰ دلار برسد. بلافاصله همین ۲۰ درصد رشد بر روی قیمت طلا نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت. زیرا نفت در کنار طلا کالایی استراتژیک است و به عنوان انرژی پایه و رکن قسمت تمام‌شده کالاهاست.

خرید و فروش آنلاین طلا؛ راهی امن و مطمئن
آرگو به عنوان اولین پلتفرم خرید و فروش آنلاین طلا با توجه به مخاطراتی که در زمان نگهداری طلا، مراجعه به طلافروشی برای تبدیل آن به پول نقد و یا جابجایی پول به بانک وجود دارد، با هدف افزایش امنیت و تسهیل معاملات در این بازار استراتژیک بهترین و امن‌ترین شیوه سرمایه‌گذاری را بر روی طلا به شما پیشنهاد می‌دهد.

بدون کارمزد طلا بخرید
ویژگی مثبت دیگر خرید طلا از آرگو این است که شما در ازای پرداخت مبلغ ریالی، طلای آب شده و بدون کارمزد خریداری می‌کنید زیرا طلا بصورت جواهر یا کارکرده همچنان کارمزد و اجرت ساخت دارد. بنابراین برای سرمایه‌گذاری بهتر است که طلای آب شده خریداری کنید. یکی دیگر از مزایای خرید طلا از آرگو امکان دریافت طلا بصورت شمش برای مقادیر بیش از ۳۰ گرم در محل موردنظر مشتری است.

طلا را در سبد دارایی خود حفظ کنید
اگر هدف شما سرمایه‌گذاری مستقیم و کسب سود است، طلا نباید تنها گزینه شما باشد و بهتر است که سبدی از مجموعه دارایی‌ها مانند ارز دیجیتال و طلا در کنار هم تشکیل دهید. بنابراین با ترکیبی از دارایی‌ها می‌توانید پس از بررسی روند تغییرات قیمت طلا، زمان بهینه را برای ورود به بازار شناسایی کرده و سود بیشتری را کسب کنید.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *