بیت کوین

چگونه بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال کار می‌کند؟

بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال به عنوان گرانترین ارز دیجیتال شناخته می‌شود و با نوسانات زیادی روبرو بوده است. بسیاری از فعالان و سرمایه گذاران در این حوزه با استفاده از تحلیل نوسانات درآمد بسیار خوبی را کسب می‌کنند. همچنین برخی افراد متخصص با استفاده از ماینرها در جستجو و استخراج بیت کوین هستند. بیت کوین امروزه به عنوان ارزی امن و شفاف برای مبادلات و معاملات کوچک و بزرگ در دنیا کاربرد دارد و عدم وابستگی این رمزارز به هیچ دولت، نهاد و شخص خاصی اعتبار این رمزارز را بیش از پیش کرده است. بیت کوین برای برخی افراد تحلیل‌گر در این وضعیت آشفته بازارهای مالی جهان روش خوبی برای کسب درآمد به حساب می‌آید.

کاربرد بیت کوین چیست؟

کاربرد اصلی بیت کوین برای خرید و فروش در بازارهای مالی جهان است. اجازه بدهید مثال روشنی از این موضوع داشته باشیم. بطور مثال اگر شما از ایران قصد خرید کالایی از یک کشور اروپایی را داشته باشید، ابتدا باید به یک صرافی مراجعه و مبلغ ریالی را نزد صراف به ارزی مانند یورو تبدیل کنید. سپس این یورو توسط صراف ایرانی به یک صراف اروپایی منتقل می‌شود و شخص صاحب کالا معادل یورو را از این صراف دریافت می‌کند. این مدل خرید کالا‌ علاوه بر ریسک و کارمزد، همواره هزینه‌های زیادی برای خریدار دارد. اکنون بیت کوین این روند خرید را تسهیل و کم‌ریسک کرده است.
خریدار بدون نیاز به واسطه‌ می‌تواند بصورت مستقیم معادل ارزش کالای موردنیاز‌ خود را به بیت کوین برای صاحب کالا ارسال و کالا را دریافت کند. این بهترین و ساده‌ترین کاربرد بیت کوین در بازار است. بیت کوین علاوه بر خرید کالا برای انتقال پول در سطح بین‌المللی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر شخصی می‌تواند معادل بیت کوین خود را از یک صرافی ارزهای دیجیتالی، به ریال یا دلار دریافت کند. سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یکی دیگر از جذابیت‌های این رمزارز به شمار می‌آید.

مزایای بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال

تسهیل مبادلات ارزی بین‌المللی، حفظ حریم خصوصی، شفافیت کامل، مبادله بدون کارمزد، امنیت بالا و دسترسی آسان از مهمترین مزایای این ارز دیجیتال به شمار می‌آیند. شما برای خرید و فروش بیت کوین می‌توانید با عضویت در آرگو سرمایه‌گذاری مطمئنی در این بازار بین المللی داشته باشید.

آیا بیت کوین ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

اگر کنجکاو هستید که بدانید آیا بیت کوین ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر، کافیست نگاهی به تغییرات ارزش این ارز دیجیتال در سالهای گذشته تا به حال داشته باشیم. ارزش هر بیت کوین در سال ۲۰۱۰ حدود  ۲۵ سنت بود. با گذشت ۱۰ سال از آن ژمان، ارزش بیت کوین با نوساناتی که داشته است در بیشترین میزان به حدود ۲۰هزار دلار نیز رسیده است و اکنون نیز در تیر ماه ۱۳۹۹ ارزش هر بیت کوین حدود ۹۱۲۵ دلار است. این میزان رشد در بازه زمانی ده ساله برای یک شاخصه مالی با این مقدار از نوسانات کم‌سابقه است. پس درنگ نکنید و با آگاهی از بازار رمزارزها، بخشی از پس انداز خود را به این دارایی ارزشمند تبدیل کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مانند هر بخش دیگر، بدون آگاهی می‌تواند موجب ضرر و زیان شود.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *