طلای آب شده

طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده به طلایی گفته می‌شود که حاصل ذوب طلای دست دوم، شکسته، جواهرات قدیمی و شمش است. این نوع طلا توسط طلافروشان و با هدف ورود دوباره طلاهای شکسته و دست دوم به چرخه مالی بازار تولید می‌شود. طلای آب شده ۱۸ عیار (۷۵۰ از ۱۰۰۰) است زیرا از ذوب جواهرات و طلاهای دست دوم با همین عیار به دست می‌آید.
با توجه به افزایش قیمت طلا و سکه در بازار و به علت سرعت نقدشوندگی این فلز گرانبها، افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پول اقدام به خرید طلا می‌کنند. خرید و فروش طلا در ایران شیوه‌های گوناگونی دارد. روش‌های معمول‌ خرید طلا در ایران بصورت فیزیکی، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر طلا و سپرده‌های طلا است. طلا در روش خرید فیزیکی محبوبیت زیادی در میان مردم دارد.

آرگو؛ راهکار نوین خرید طلا
آرگو روش جدیدی را برای خرید طلا به مردم پیشنهاد می‌کند. در این روش هر فرد با هر میزان توان مالی می‌تواند طلا خریداری کند. مزیت دیگر آرگو امکان خرید آنلاین و آنی طلا است. بنابراین شخص بدون نیاز به هزینه حمل و نقل، و تنها با چند کلیک می‌تواند مقدار طلای مورد نیاز خود را از آرگو خریداری کرده و در کیف پول طلای خود ذخیره کند. خرید آنلاین طلا تا پیش از این تنها بصورت جواهر یا طلای دست دوم امکان پذیر بود اما آرگو برای نخستین بار این فرصت را برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور در اختیار مردم قرار داده است.

مزایای خرید طلای آب شده
هنگام خرید سکه و جواهرات از طلافروشان، مبالغی به عنوان حق ضرب، اجرت ساخت و مالیات بر قیمت اصلی طلا و سکه افزوده می‌شود. اما زمانی که شما طلای آب شده را خریداری کنید هیچ اجرت و مالیاتی شامل آن نخواهد شد. بنابراین خرید ۳۰ گرم طلای آب شده کمتر از ۳۰ گرم جواهرات از جنس طلا است.
ساخت جواهر از طلای آب شده مزیت دیگر آن است. فرض کنید طرح جواهری را در اینترنت جستجو کرده اید که در هیچ طلافروشی داخل کشور وجود ندارد. شما میتوانید طلای آب شده و طرح مورد نظر را به یک طلاساز ارائه نموده و جواهر با طرح دلخواه خود را تنها با پرداخت اجرت ساخت دریافت کنید.

دسترسی به قیمت لحظه‌ای و آنلاین قیمت طلا
برای آگاهی از آخرین قیمت طلا و ارز دیجیتال می‌توانید به سایت آرگو مراجعه کنید و بر اساس اطلاعات موجود برای خرید آنلاین طلا و ارز دیجیتال تصمیم بگیرید. نگران حفظ ارزش پول خود نباشید. کافیست سبد دارایی خود را به درستی مدیریت کنید.

درباره نویسنده: محمدرضا شریفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *